ИЗЛОЖБА СТУДЕНТСКИХ РАДОВА ОДЕЉЕЊА ЗА ДИЗАЈН ВИСОКЕ ШКОЛЕ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА – БЕОГРАДСКА ПОЛИТЕХНИКА

Velika Galerija, od 15. do 31. 3.

IZLOŽBA STUDENTSKIH RADOVA ODELJENJA ZA DIZAJN VISOKE ŠKOLE STRUKOVNIH STUDIJA – BEOGRADSKA POLITEHNIKA

Visoka škola strukovnih studija – Beogradska politehnika,

Velika Galerija, od 15. do 31. 3.

IZLOŽBA STUDENTSKIH RADOVA ODELJENJA ZA DIZAJN VISOKE ŠKOLE STRUKOVNIH STUDIJA – BEOGRADSKA POLITEHNIKA

Visoka škola strukovnih studija – Beogradska politehnika, već tradicionalno u Galeriji Doma kulture Studentski grad – Novi Beograd, organizuje izložbu studentskih radova Odeljenja za dizajn, kao integralni deo nastavnog procesa.

 

Na ovoj svojevrsnoj smotri studentskih radova, predstaviće se radovi studenata sa tri akreditovana studijska programa: Grafički dizajn, Dizajn industrijskih proizvoda i Modni dizajn proizvoda od kože.

Izložba za 2012. godinu pod nazivom “Naš svet – naše sutra”, obuhvata sve segmente sociološkog aspekta savremenog društva. Na izložbi će osim studentskih radova koji su nastali u toku nastavnog procesa biti predstavljena i tri umetnička projekta: plakati rađeni na temu “Naš svet – naše sutra”, printovi na temu “Javno (u) Lično”, koji predstavljaju istraživanje različitih aspekata mikro i makro celina, odnosa javnog i ličnog prostora iz ugla mladog stvaraoca,  i modeli obuće “Primarno belo”, izrađeni od ekoloških materijala inspirisanih prirodom. Kroz ova tri projekta su studenti predstavili svoj pogled na svet i društvo, postavili su pitanja vezana za našu sadašnjost i nadanja i strahove vezane za budućnost, takođe su predstavili i svoje istraživanje vizuelnih poruka zabeleženih u svakodnevnim komunikacijama u prostoru, na ulici, u školi i na internetu.

 

Briga i odgovornost za svet u kome se živi, širenje i razmena ideja o mogućnosti aktivnog društvenog delanja (pojedinaca ili grupa) danas se pripisuje uglavnom mladalačkom aktivizmu i hrabrosti. Evo i prilike da sagledamo kako se rečito, u jednoj naizgled svedenoj ali promućurnoj likovnoj formi, komuniciraju ideje tek stasalih dizajnera – i to  komuniciraju onako kako dolikuje umetnosti plakata, vraćajući ga kući, u domen javnog prostora konceptualne aktivističke umetnosti koja traži jasan odgovor ne samo u potrošačkoj korpi već u intelektualnom i društvenom angažmanu, učešću publike – čime se otvara mogućnost promene. Nije, stoga, neobično što se izložba diplomaca Beogradske Politehnike odvija u eksterijeru, poziva se na ulicu, trg, bilbord, na Internet (koji jeste možda najeksterijerniji medij komunikacije danas), sa željom da ponovo uspostavi prirodan komunikacijski kod između ideje i njenog krajnjeg korisnika – Čoveka.

 

 

Top