ВОЛТ ВИТМЕН

Kulturni utorak

KULTURNI UTORAK U DKSG

 

U utorak 22. marta vas očekuje još jedan kulturni utorak. Na programu su otvaranje IZLOŽBE RADOVA STUDENATA master programa Digitalne umetnosti Fakulteta za medije i komunikacije, predavanje Mićuna Ristića o bendu THE RESIDENTS i koncert ženskog kvarteta PEPELJUGA.

 

U Klubu Magistrala u 20 sati u okviru ciklusa Eksepriment, avangarda, fuzija – a ne boli nego prija Mićun Ristić će održati predavanje o bendu THE RESIDENTS.

 

Ako vam je neprijatno što ste nezaposleni, ako ne želite da se zna šta stvarno radite ili vas jednostavno mrzi da objašnjavate, uvek možete da kažete da ste član/-ica The Residents. Grupa postoji od 1969, izdali su preko 60 albuma i desetak DVD-a. Njihovi rani video-radovi odavno su u Muzeju moderne umetnosti u Njujorku. Naglasak su stalno premeštali sa ploča na vizuelni aspekt, sa nastupa na filmove, pa opet na muziku. Svojim uvrnutim, bizarnim, crnohumornim viđenjem stvari zarazili su milione i postali „najveća kultna grupa na svetu“. A pritom niko ne zna ni kako ti ljudi izgledaju, jer od početka karijere nastupaju pod maskama. O svemu što bi trebalo da znate ako odlučite da se predstavljate kao jedan/-na iz benda govori Mićun Ristić, bivši pevač The Residentsa.

 

U Velikoj sali u 21 sat biće održan koncert ženskog kvarteta PEPELJUGA.

 

Veče filmske muzike u aranžmanima za kamerni sastav. Najpoznatije muzičke teme iz filmova preneće vas na magično mesto – srebrno platno pokretnih sličica. Ljubav, drama, horor, akcija... Nadežda Stanojević – violina, Ana Marija Vučić – violina, Aleksandra Đorđević – violončelo, Jelena Prvulović – klavir, specijalni gost na klaviru i udaraljkama Zoran Radetić.

 

U 19 sati u Galeriji biće otvorena izložba radova studenata master programa Digitalne umetnosti Fakulteta za medije i komunikacije iz Beograda.

 

Koji fenomeni u savremenom svetu najavljuju eru kiborga? Kako je moguće kontrolisati fragmente pojavljivanja sopstvenog lika u različitim medijskim formatima: od kamera za nadgledanje u šoping molovima i restoranima do Fejsbuka? Da li određeni modni fenomeni nikada ne izlaze iz mode ili se samo uvek iznova vraćaju, kako su se nosile platforme devedesetih, a kako danas? Šta je izvan okvira fotografije, a šta u fotografiji: da li je ono što izmiče našem pogledu u fotografiji ili izvan nje? Na koji način identičan motiv funkcioniše u najrazličitijim kontekstima? Kako je moguće rekonstruisati ubistvo na osnovu statističkih podataka koji upućuju na drastičan porast nasilja nad ženama?

 

Izložba studenata master programa Digitalne umetnosti na Fakultetu za medije i komunikacije bavi se problematizovanjem fenomena iz neposrednog okruženja u kojima se prelamaju lokalne, globalne, savremene i retrogradne tendencije ocrtavajući horizont očekivanja na početku 21. veka.

 

Izloženi radovi nastali su u okviru kursa Kontekstualne umetničke prakse i Video-art: pokretne slike i umetnost na master programu Digitalne umetnosti kod prof. dr Jovana Čekića i doc. dr Maje Stanković.

 

 Ulaz na sve programe je besplatan.

 

Top